ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11319260
*
nr 1131 9260
Spegel
empirestil, signerad, 104x44
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 september 2017
kl 20:50:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/9 09:40:25
1
350 kr
25/9 17:01:42
2
500 kr
25/9 18:33:54
2
800 kr
25/9 20:18:37
3
450 kr
25/9 20:18:37
2
500 kr (Budbetjänt)
25/9 20:19:19
3
600 kr
25/9 20:19:19
2
700 kr (Budbetjänt)
25/9 20:19:35
3
800 kr
25/9 20:19:35
2
800 kr (Budbetjänt)
25/9 20:19:52
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1131 9260
Spegel
empirestil, signerad, 104x44
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 september 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/9 09:40:25 | 1 | 350 kr |
25/9 17:01:42 | 2 | 500 kr |
25/9 18:33:54 | 2 | 800 kr |
25/9 20:18:37 | 3 | 450 kr |
25/9 20:18:37 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
25/9 20:19:19 | 3 | 600 kr |
25/9 20:19:19 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
25/9 20:19:35 | 3 | 800 kr |
25/9 20:19:35 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
25/9 20:19:52 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23